MČR 3×3 Loděnice 2015

MČR 3x3 Loděnice 2015

Mistrovství České Republiky trojic je jeden z neprestižnějších turnajů u nás a pravidelně má vysokou účast těch nejlepších hráčů pétanque. Nejinak tomu bylo i při letošním ročníku. Do Loděnice si o titul Mistrů republiky přijelo zahrát 66 trojic ze všech koutů našeho státu. Pro všechny hráče byla připravena snídaně formou švédských stolů, které zahrnovaly uzeniny, sýry, ovoce a zeleninu. K obědu se pak podávala gulášová polévka. To vše v ceně startovného. Zahájení proběhlo v 8:30 za přítomnosti ředitele turnaje Jana Marhoula, delegáta České asociace pétanque klubů Iva Michálka a hlavního rozhodčího Miroslava Pešouta. Nechyběl ani zástupce obce Loděnice, místostarosta Ivo Vohradský, který všechny přítomné přivítal a popřál hezkou hru. Club de pétanque Loděnice reprezentovalo 14 hráčů. Hrálo se systémem skupin na 2 prohry s následným postupem mezi 32 nejlepších týmů. To se povedlo 7 našim hráčům. Nejlepší umístění pro naši obec vybojovala druhá nejmladší členka našeho klubu, nedávná reprezentantka České republiky na Mistrovství Evropy ve Španělsku, juniorka Kateřina Froňková. Obsadila krásné 23. místo v kombinovaném týmu s dvěma hráči z Pétanque clubu Praha. Poslední finálová koule dopadla na zem ve 23:17 a při následném vyhlášení vítězů převzali poháry a medaile pro Mistry České Republiky trojic Jindřich Kauca (PC Kolová), Petr Fuksa (UBU Únětice) a Alice Hančová (1. KPK Vrchlabí). Týmy na 1. – 3. místě navíc obdržely prize money v hodnotě 25% celkového vybraného startovného. Za kvalitní úroveň organizace tak velkého turnaje dostal náš klub od delegáta pochvalu a zároveň nabídku organizování dalšího MČR v příštím roce. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří nás podporují v našem snažení a umožňují nám tak přinášet do Loděnice tak prestižní sportovní akce jako byla tato.